Purite Tonik przeciwtrądzikowy 50 ml
Opis
[[DZIALANIE]]Tonik na bazie hydrolatów z czystka, oczaru i lipy, z dodatkiem ziół, ekstraktu z soku mandarynki i maceratu octowego z płatków róż. Przeznaczony do pielęgnacji cery problematycznej w każdym wieku. Odświeża, przywraca naturalne pH, zapobiega powstawaniu niedoskonałości.
Zaleca się kompleksowe stosowanie z pozostałymi kosmetykami Purite z serii normalizująco-przeciwtrądzikowej, czyli kremem, mydłem i oleum pokrzywowym.
Szczegółowy opis składników toniku:
Ekologiczny hydrolat z czystka ladanowego znany jest z właściwości oczyszczających, ściągających pory i przeciwzapalnych. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i antywirusowo. Ma też właściwości rozjaśniające i wyrównujące koloryt skóry. Zalecany do pielęgnacji cery trądzikowej oraz ze zmianami potrądzikowymi.
Ekologiczny hydrolat z oczaru wirginijskiego daje doskonałe efekty w pielęgnacji cery trądzikowej, ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i ściągające. Łagodzi stany zapalne skóry, niweluje opuchliznę i reguluje wydzielanie sebum. Zalecany jest również do pielęgnacji cery naczynkowej, ze względu na działanie wspomagające mikrokrążenie i uszczelniające naczynia włosowate.
Ekologiczny hydrolat z lipy drobnolistnej działa kojąco i przeciwzapalnie. Uspokaja skórę np. po ekspozycji na słońce, redukuje zaczerwienienie. Przyspiesza gojenie się zmian skórnych, odświeża i nawilża skórę.
Ekstrakt z soku z mandarynki zawiera glikozydy flawonoidowe, w tym hesperydynę i izohysperydynę, kwasy owocowe, jest źródłem witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego i pantotenowego, witaminy C oraz mikroelementów (wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, cynk). Proces liofilizacji soku pozwala na zachowanie wszystkich wartości odżywczych.
Kwasy owocowe działają nawilżająco, rozjaśniająco, delikatnie złuszczają i zmiękczają zrogowaciały naskórek. Kwas askorbinowy poprawia ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek. Witamina C zalecana jest także przy pielęgnacji cery trądzikowej. Witaminy z grupy B pomagają utrzymać jędrność i elastyczność skóry.
Macerat octowy z płatków róży damasceńskiej to synergia najlepszych właściwości nawilżających i zmiękczających skórę oraz luksusowy aromat świeżych kwiatów. Ma dobroczynne działanie normalizujące i przeciwstarzeniowe, wpływa na równowagę ciała i ducha. Róża damasceńska ma właściwości przeciwzapalne, przez co jest zalecana do terapii cery trądzikowej.
Fiołek trójbarwny (ziele) ma zastosowanie w leczeniu trądziku młodzieńczego i egzemy. Swoje właściwości zawdzięcza zawartym w nim związkom bioaktywnym, takim jak: flawonoidy (min. rutozyd, witeksyna, kwercetyna), śluzy, kwas salicylowy, salicylan metylu, garbniki, karotenoidy, sole mineralne, olejek eteryczny i kwasy organiczne.
Dziurawiec (ziele) zawiera wiele substancji aktywnych: hyperycynę, pseudohyperycynę, hyperforynę, flawonoidy (rutynę i kwercetynę), hyperozyd i garbniki. Ponadto olejki eteryczne, żywice, kwasy organiczne, pektyny, cholinę, witaminy A i C, węglowodany oraz sole mineralne. Stosowany zewnętrznie uszczelnia naczynia włosowate, działa bakteriostatycznie, ściągająco na skórę i błony śluzowe, przyspieszając leczenie trudno gojących się ran i stanów zapalnych.
Kwiat dziewanny (kwiat) wykazuje właściwości dezynfekujące, dlatego zalecany jest do pielęgnacji cery trądzikowej. Wspomaga oczyszczanie skóry, łagodząc równocześnie podrażnienia i nie wywołując reakcji uczuleniowych. Jest bogatym źródłem składników działających przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Flawonoidy i garbniki zawarte w dziewannie mają działanie bakteriobójcze. Ponadto dziewanna jest bogata w saponiny, związki śluzowe, żywice, kumaryny, olejki eteryczne oraz kwasy organiczne.
Klitoria ternateńska jest stosowana od lat w naturalnej medycynie ajurwedyjskiej. Za całkowicie naturalny, niebieski kolor kwiatów i naparu odpowiedzialne są antocyjany – znane ze swoich przeciwnowotworowych właściwości. Klitoria zawiera liczne flawonoidy (delfinidyna, kempferol, kwercetyna, mirycetyna), które działają detoksykująco, przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie. Prozdrowotne właściwości surowca wynikają też z zawartości laktonów, fitosteroli i terpenoidów, znanych ze swoich właściwości przeciwzapalnych.
Wrotycz (kwiat) od wieków ceniony jest w ziołolecznictwie. Zawiera olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, gorycze (β-tujon, izotujon), kwasy organiczne, monoterpenoidy oraz dużą zawartość potasu. Działanie lecznicze przypisuje się głównie obecności β-tujonu, a także laktonom seskwiterpenowym, jednak pierwszy z tych składników stosowany wewnętrznie, został uznany za niebezpieczny. Stosowany zewnętrznie działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Tradycyjnie stosowany na trudno gojące się rany, obrzęki, zwichnięcia, ukąszenia, etc.
Niecierpek pospolity (ziele, owoc) ceniony jest przede wszystkim za zdolność wyciszania reakcji autoimmunologicznych, które towarzyszą np. łuszczycy, AZS, a także alergicznych zmian skórnych czy ukąszeń owadów. Zawiera ponadto witaminę F, żywice, flawonoidy (kwercetynę i kemferol), kwas alfa-parynarowy, alkohol cerylowy, fenylokwasy i leukodelfinidynę.
Babka lancetowata (liść) zawiera duże ilości związków śluzowych (aż do 10 proc.), składniki irydoidowe, garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, karoten, witaminy C i K, minerały (m.in. sole sodu, potasu, magnezu, cynku), dzięki czemu działa na skórę przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynia włosowate. Przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwtrądzikowo.
Pokrzywa (ziele) nazywana jest naturalnym antybiotykiem ze względu na silne działanie antybakteryjne. Zawiera witaminy B1, C, E, i K, a także wapń, krzem, fosfor i mangan.
Znana od lat jako skuteczny składnik kosmetyków przeznaczonych dla cery trądzikowej – działa kierunkowo niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian skórnych.
Bisabolol jest główną substancją czynną w kwiecie rumianku rzymskiego, odpowiedzialną za działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i łagodzące podrażnienia.
Olejek zawarty w liściach szałwii lekarskiej zawiera m.in. kamforę, saponiny, flawonoidy, kwasy organiczne, witaminy B1, P, C, karoten, związki żywicowe i sole mineralne oraz inne substancje czynne. Ma działanie głównie antyseptyczne, grzybobójcze, przeciwzapalne, ściągające, tonizujące i uspokajające.
[Info.]
Obecność „osadu” na powierzchni i wewnątrz toniku nie jest objawem zepsucia. Przed użyciem wstrząsnąć.
[Info.]
Nasze produkty zawierają naturalne substancje pochodzenia roślinnego,
w związku z tym u osób podatnych mogą występować reakcje uczuleniowe.
NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW, SZTUCZNYCH AROMATÓW I BARWNIKÓW.
[[SKLAD]]Cistus Ladaniferus Leaf Water, Hamamelis Virginiana Water, Tilia Cordata Flower Water, Cider Vinegar (Acetum), Glycerin, Citrus Tangerina Fruit Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Violae Tricoloris Extract, Clitoria Ternatea Flower Extract, Verbascum Densiflorum Flower Extract, Impatiens Noli-Tangere Extract, Hypericum Perforatum Flower Extract, Plantago Lanceolata Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Tanacetum Vulgare Flower Extract, Bisabolol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol*, Salvia Officinalis Oil
[[UZYCIE]]Kilkakrotnie spryskać skórę twarzy, szyi i dekoltu. Stosować wg uznania, szczególnie po każdym myciu twarzy.
[[KONIEC]]