Darmowa dostawa dla zamówień od 99,99 zł

Beebombs Woreczek rodzimych polnych kwiatów 100 g

Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.
dodaj do ukochanych
Producent: Beebombs
Kod produktu: bee-001

Opis

Woreczek rodzimych polnych kwiatów BEEBOMBS

Jeden woreczek zawiera ponad 1000 nasion 18 dziko rosnących gatunków kwiatów, wymieszanych z ochronną gliną i przesianą wierzchnią warstwą odżywczej gleby. Zawartość 1 woreczka zapewnia pokrycie około 2m².

W Beebombs stosowane są wyłącznie opakowania przyjazne dla środowiska zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Szybki rozwój naszej cywilizacji wyrządził i wciąż wyrządza ogromne szkody w świecie fauny i flory. Człowiek, w tym pędzie ku “więcej, szybciej, lepiej” , nie dopuszcza do siebie myśli, że szkodząc środowisku, szkodzi sobie. Choć wydaje się, że rośnie świadomość tego jak ważny jest zrównoważony rozwój i działania mające na celu ratowanie naszej planety to wciąż tak niewiele się zmienia.

Utrata tradycyjnych siedlisk pszczół ma niszczący wpływ na populacje pszczół i motyli w całym rozwiniętym świecie. Różnorodność biologiczna ma kluczowe znaczenie z wielu powodów, a dzikie kwiaty mają kluczowe znaczenie dla różnorodności biologicznej. 

Dzięki Beebombs można odtworzyć naturalne pola dziko rosnących kwiatów i ratować pszczoły.

Beebombs nie wymagają umiejętności ogrodniczych i można je rozrzucić bezpośrednio na glebę o każdej porze roku. Po rozsypaniu Beebombs potrzebują już tylko dużo wody, słońca i czasu. Dzikie kwiaty są wytrzymałe i szybko się adaptują, ale wolno rosną. Oznacza to, że mogą zostać pokonane przez szybciej rosnące trawy i wieloletnie chwasty na wczesnych etapach rozwoju. Dlatego najlepiej rzucać je prosto na oczyszczoną glebę, jeśli to możliwe. Ziemia pomoże nasionom wykiełkować , a glina ochroni je po rozrzuceniu.  

 

Czym są Beebombs? 

Są to bomby siewne lub inaczej nazywane kulki nasienne, które były używane od tysięcy lat jako naturalna technika uprawy i zostały “ponownie odkryte” przez Masanobu Fukuoka- japońskiego naukowca zajmującego się roślinami, który jest przodkiem/prekursorem nowoczesnych naturalnych technik upraw oraz był inspirującym pisarzem i filozofem w temacie naturalnego rolnictwa.

To właśnie metodę Fukuoka wykorzystaliśmy do tworzenia naszych Beebombs.

Jak działają Beebombs? 

Beebombs są tworzone ręcznie w Wielkopolsce. Każde opakowanie Beebombs zawiera setki nasion 18 gatunków rodzimych dzikich kwiatów. Nasiona miesza się z gliną w proszku i lokalnie pozyskiwaną, oczyszczoną glebą. Glina wspiera i chroni nasiona podczas kiełkowania i rozprowadza je, podczas rozkładu gliny pod wodą.

Bomby siewne to starożytna metoda uprawy, która jest mniej destrukcyjna dla dzikiej przyrody, mniej pracochłonna oraz zwiększa tempo kiełkowania nasion. Teraz my używamy tej genialnej metody, aby pomóc przywrócić pszczołom ich naturalne środowisko.

Beebombs są zaprojektowane tak, aby stworzyć różnorodną i kwitnącą łąkę dzikich kwiatów, z naszą minimalną pomocą. Nigdy wcześniej nie było to tak proste.

Beebombs nie wymagają umiejętności i wiedzy ogrodniczej. Wystarczy je rozrzucić bezpośrednio na oczyszczoną ziemię, następnie oczekiwać aż rozkwitną, a wraz z kolorowymi kwiatami powrócą rodzime gatunki pszczół i motyli.

Mówimy „oczyszczona ziemia” dlaczego?
Ponieważ dzikie kwiaty są odporne i łatwo się adaptują ale wolno rosną. Oznacza to, że mogą być zdominowane na wczesnym etapie rozwoju przez szybko rosnącą trawę i wieloletnie chwasty.
Teraz jedynie potrzebna jest duża ilość słońca, wody oraz czas.

Jedno opakowanie Beebombs jest w stanie pokryć 2 metry kwadratowe.

Pojemność

100 g

Produkcja

Polska

 

Kupujesz, a płacisz za 30 dni dzięki PayPo!

  • [Opis]
  • [Działanie]
  • [Skład]
  • [Sposób użycia]
  •  
    BeClinic Sp. z o.o. Sp. K. Reviews with ekomi-pl.com
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium